Tränare

Det är vi som jobbar på Freeridegymnasiet i Malung. Kontakta oss om du har frågor kring skolan, träning eller skid- & snowboard i största allmänhet.


Kristoffer ”Piffen” Edwall – tränare skidor
Mail: kristoffer.edwall@msgskola.se


Oskar Eriksson – tränare skidor
Mail: oskar.eriksson@msgskola.se


Johan Vogt – tränare snowboard
Mail: johan.vogt@msgskola.se


Cecilia Schenk – tränare snowboard
Mail: cecilia.schenk@msgskola.se

Per Edvall – Sportchef
Mail: per.edvall@msgskola.se

Maria Holmqvist – Rektor
Mail: maria.holmqvist@msgskola.se