Tränare

Det är vi som jobbar på Freeridegymnasiet i Malung. Kontakta oss om du har frågor kring skolan, träning eller skid- & snowboard i största allmänhet.

Johan Vogt – tränare snowboard

Favorittrick: Backside 540
Mail: johan.vogt@msgskola.se


Cecilia Schenk – tränare snowboard

Favorittrick:
Mail: cecilia.schenk@msgskola.se


Kristoffer ”Piffen” Edwall – tränare skidor

Favorittrick: Flips
Mail: kristoffer.edwall@msgskola.se


Alexander Sverin – tränare skidor

Favorittrick: Cork 720
Mail: alexander.sverin@msgskola.se

Per Edvall – Sportchef

Mail: per.edvall@msgskola.se

Maria Holmqvist – Rektor

Mail: maria.holmqvist@msgskola.se